Bal karnawałowy 2015

Dnia 11.02.2015 roku odbyła się w naszym Ośrodku choinka noworoczna. W tym roku zabawa choinkowa zbiegła się z obchodzeniem Walentynek, które weszły już od kilku lat do tradycji naszego Ośrodka. Z okazji tych dwóch uroczystości zadbaliśmy o odświętny wystrój i dekorację jadalni, w której odbyła się zabawa.

Do wystroju zimowego jadalni, do jej dekoracji włączyliśmy girlandy walentynkowe i kolorowe balony. Bal noworoczny został poprzedzony przedmową nawiązującą do okresu karnawałowego, tłustego czwartku i tradycji Walentynek.

Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie balu występem naszego kolegi Piotrka, piosenką pt.,, Bałkanica” zespołu ,,Piersi’’, której rytm poderwał nas od razu z miejsc.

Imprezę uświetniał nam zespół muzyczny ,,LOTOS,, ,który przygrywał nam do tańca, przy którym znakomicie wybawiliśmy się. Na początku imprezy uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych, w pląsach ze śpiewem, do których włączyli się wszyscy uczestnicy. Po tym nastąpiły z konkursy z elementami współzawodnictwa, w których chętnie braliśmy udział. Konkurencje były śmieszne i wymagały sprytu.

W trakcie zabawy działała poczta walentynkowa. Polegała ona na wrzucaniu do specjalnej skrzynki serduszek z imiennymi życzeniami dla przyjaciół, swoich sympatii, grona nauczycielskiego, które w punkcie kulminacyjnym zabawy rozdawano adresatom.

Bardzo lubimy tę imprezę, bo zawsze kojarzy nam się z mile spędzonymi chwilami.

Wcześniej przygotowywaliśmy stroje karnawałowe według własnego pomysłu. W trakcie zabawy ogłoszone zostały konkursy : ,, Na najładniejszy strój’’ oraz ,, Na króla i królową balu’’. Mieliśmy okazję zagłosowania i przez to wytypowania najciekawszego stroju oraz wybrania króla i królowej balu, którymi zostali Kacper Wielochowski i p. Liliana Barwińska.

O godzinie 18.00 nastąpiła uroczysta kolacja. Była sałatka, bigos, kiełbaski, ciasto.

Zabawa choinkowa dostarczyła nam wielu wrażeń i przeżyć.

Choinka noworoczna została uwieczniona zdjęciami, które wykonał jeden z naszych najstarszych wychowanków Paweł Z.

Swoją obecnością zaszczycili nas byli absolwenci naszego Ośrodka, tj. Łukasz F., Justyna D. i Joanna N.

Najwyraźniej wspólna zabawa przysporzyła wiele radości wszystkim uczestnikom, a to było głównym celem tego balu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.