Edukacyjna wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Żmigrodzie

W słoneczny czwartek, 25 czerwca, czterdzieścioro czworo uczniów naszej placówki odwiedziło nowo otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej w Żmigrodzie.

Po serdecznym powitaniu, uczniowie mieli możliwość poznania pięknej sali multimedialnej, w której obejrzeli film pt. „Lasy Doliny Baryczy”. Edukacja leśna społeczeństwa, to jeden z priorytetów Centrum Edukacji Ekologicznej. Oferta edukacyjna skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym również osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, by upowszechnić wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer trasą stacjonarnej ścieżki ekologicznej, podczas którego poznaliśmy wiele ciekawostek związanych tematycznie z okolicznymi terenami. Uczniowie chętnie brali udział w interesujących konkursach i zabawach , zorganizowanych przez Edukatorów CEE.

Kolejną atrakcją wycieczki, było ognisko, podczas którego uczniowie upiekli kiełbaski oraz nabrali sił do aktywnego udziału w ruchowych konkurencjach sportowych. Zwieńczeniem zabaw były podarunki przygotowane dla każdego uczestnika wycieczki, przygotowane przez pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej.

Wycieczkę zorganizowała Liliana Barwińska, dziećmi opiekowały się: Aneta Balcerzak, Lidia Jędryczka, Emilia Wawrzyniak, Maria Wielogórska, Lidia Kukuła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Edukatorom, za tak serdeczne przyjęcie, zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć, przygotowanie konkursów oraz prezentów.

Zawsze chętnie będziemy do Was wracać.