Sprzątanie Świata 2015

We wtorek 15 września br., uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”.

Celem akcji było uczestnictwo w pracach na rzecz środowiska, jak również zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, poprzez uzmysłowienie zależności między stanem środowiska, a zdrowiem człowieka.

Nasi uczniowie, zaopatrzeni w plastikowe worki na śmieci i rękawice ochronne, z zaangażowaniem porządkowali wcześniej wyznaczone rejony. Prace porządkowe przebiegały bardzo sprawnie.

Uporządkowano nie tylko tereny boiska szkolnego i placu Ośrodka, ale również tereny wokół szkoły, Orlik, alejki ogródków działkowych.

Uczestniczący w akcji mogli poczuć się odpowiedzialni za wygląd naszej najbliższej okolicy. Wspólne działania uświadomiły wszystkim, że o nasze otoczenie powinniśmy dbać każdego dnia, a nie tylko raz w roku. Prace porządkowe koordynowały panie: L.Kukuła, M.Wielkogórska, A. Balcerzak.