Kulturalne Mikołajki

W tym roku Mikołaj postanowił obdarować wychowanków naszego Ośrodka szczególnymi prezentami – biletami wstępu na spektakl teatralny i do Afrykarium. 3 grudnia br. grupa 43 uczniów uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Program wycieczki obejmował także obiad, spacer po Rynku i Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Sztukę obejrzeliśmy w Teatrze Polskim na Scenie Kameralnej. Spektakl, którego byliśmy widzami, powstał na podstawie książki Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i przejęciem śledzili zabawne przygody szóstki przyjaciół ze szwedzkiej wioski. Na sali co chwilę rozlegał się gromki śmiech, niektórzy uczniowie chcieli nawet dołączyć do aktorów na scenie. Mamy nadzieję, że wychowankowie nie tylko dobrze bawili się, ale także czegoś się nauczyli. Na przykład, że warto włożyć nieco starania, by poznać bliżej drugą istotę, człowieka lub zwierzę, ponieważ może on być kimś wyjątkowym.

Nie można nie wspomnieć, że nasi uczniowie stali się współtwórcami tego przedstawienia. Tuż przed spektaklem namalowali część dekoracji. Wykazali się przy tym dużą intuicją, ponieważ odwołali się w niej do niektórych bohaterów sztuki.

Równie dużo wrażeń czekało na nas w Afrykarium wrocławskiego ZOO. Wszystkich zafascynował szczególnie tunel, w którym nad głowami przepływały nam płaszczki, rekiny i inne ryby. Niektórzy próbowali rozśmieszyć smętne mureny, niestety tym razem nie udało się. Zachwyceni byliśmy również otoczeniem zbiorników wodnych: roślinnością, swobodnie latającym ptakami i wodospadem.

Intensywne przeżywanie sztuki, cudów natury i dzieł ludzkich rąk sprawiło, że wszyscy poczuliśmy głód. Obiad zjedliśmy w jednej z restauracji na Rynku, popiliśmy go zdrową, naturalną lemoniadą, posiłek zwieńczył przepyszny deser. Posileni i pełni nowej energii ruszyliśmy między drewniane domki Jarmarku Bożonarodzeniowego, by podziwiać różnorodne produkty: bombki, ceramikę, oscypki itp.

Wyjazd został zorganizowany przez panią dyrektor Wiesławę Stuczyk i Stowarzyszenie ISKIERKA. Środki finansowe pochodziły z Dolnośląskiego Stowarzyszenia ISKIERKA, działającego przy SOSW w Wąsoszu oraz z pozyskanej dotacji na realizację zadania publicznego pod nazwą „Kulturalne Mikołajki”. Kwota dofinansowania pochodząca z budżetu województwa dolnośląskiego wyniosła 4.518,00 zł.

 

                                                                          Katarzyna Kowaluk, Justyna Dąbrowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.