Andrzejkowe zabawy

Jak co roku w naszym Ośrodku obchodziliśmy Andrzejki. Dnia 25.11.2015 r. udekorowano miejsce zabawy i przygotowano stoiska z wróżbami.

Wieczór andrzejkowy rozpoczęła jedna z najstarszych wychowanek, która zapoznała wszystkich z historią powstania „Andrzejek”. Zabawę z wróżbami rozpoczęliśmy od tradycyjnego ustawiania butów w rzędzie, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, która z dziewcząt jako pierwsza w tym roku ma największą szansę poznania swojej drugiej „połowy”.

Następnie dzieci z wielkim entuzjazmem odkrywały w kolejnych wróżbach, co przeniesie im los. Wychowankowie z zainteresowaniem przebijali serce, aby usłyszeć imię wybranki i wybrańca. Wielką atrakcją okazała się wróżba ukryta w balonach, które należało uprzednio przebić szpilką, co wywołało wiele radości. Były wróżby dobre, zapowiadające podróże, prezenty, pomyślność i szczęście, ale zdarzały się i wróżby ostrzegające i zachęcające do lepszego dbania o zdrowie, do pomocy i wytężonej pracy.

Wspólna zabawa taneczna była uatrakcyjnieniem andrzejkowej imprezy. Tańce odbywały się bez przerwy i mógł w nich uczestniczyć każdy, kto już poznał swoją przyszłość.

Zabawie towarzyszyła świetna muzyka oraz kolorofony. Ten szczególny dzień w kalendarzu imprez szkolnych pozostanie na długo w pamięci naszych wychowanków.

Tegoroczną imprezę zorganizowały panie Katarzyna Bursztyńska, Katarzyna Kasprzak-Trzcińska, Anna Gustaw.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.