Podsumowanie I semestru nauki w roku szkolnym 2015/2016

W środę 27 stycznia odbył się w naszej szkole apel z okazji podsumowania wyników w nauce i zachowania w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie, przygotowali wspólnie z p. K. Kordiak krótką scenkę, w której przybliżyli fragment opowiadania pt. „Historia pewnego ołówka” z książki Paulo Coelho „Być jak płynąca rzeka”.

Dialogi na temat wartości życia człowieka wzbogaciła prezentacja rozmowy telewizyjnej z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem oraz teledysk Rahima „Sekunda”. Dzięki temu mieliśmy możliwość posłuchania i uświadomienia sobie, jaki sens ma życie człowieka, na co powinniśmy zwracać uwagę, aby być szczęśliwym i innym dawać szczęście.

W ramach trwającej kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie”, uczniowie pod opieką pedagoga szkolnego, L. Jędryczki, zaprezentowali przedstawienie oparte na autorskim scenariuszu pt. Mówcie – NIE – dopalaczom, a swoje życie wygracie! Celem realizowanego przedsięwzięcia było uświadomienie śmiertelnego zagrożenia wynikającego z zażywania dopalaczy.

Jest to kontynuacja podejmowanych działań profilaktycznych o tej tematyce. Wcześniej, podczas zebrania z rodzicami zaprezentowano mini poradnik – Jak uchronić dzieci i młodzież przed dopalaczami? Opracowany w oparciu o literaturę fachową i przekazany rodzicom oraz opiekunom prawnym do bliższego zapoznania się.

W związku ze zbliżającym się 8 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, uczniowie pod kierunkiem Liliany Barwińskiej, przypomnieli wszystkim zasady, którymi należy się kierować podczas korzystania z zasobów internetowych. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Problemy bezpieczeństwa poruszane podczas apelu nie dotyczyły wyłącznie powyższej tematyki. Uczniowie przypomnieli również, jak należy zachować się podczas przebywania w domu w czasie ferii zimowych oraz korzystania z uroków zimy na świeżym powietrzu.

Po zakończonej części artystycznej nauczyciele nagrodzili uczniów wyróżniających się wynikami w nauce, sporcie oraz zachowaniu.

                                                          Życzymy wszystkim udanych ferii zimowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.