Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

16 marca br. do naszej placówki przybyli goście z siedmiu szkół, aby wziąć udział w zmaganiach wokalnych w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Oprócz uczniów naszej szkoły walory artystyczne zaprezentowali uczniowie ze:
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Ratajczaka w Rydzynie,
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Księdza Jana Twardowskiego w Piławie Górnej,
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych,
Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie,
Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy,
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oleśnicy,
Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie.

Artyści występowali w dwóch kategoriach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W każdej z kategorii został wyłoniony zwycięzca. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Występy oceniane były przez jury w składzie: pani Wiesława Stuczyk, Dyrektor SOSW w Wąsoszu, pani Mieczysława Gruby, Dyrektor Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy, pani Joanna Dąbek, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz instruktor muzyki w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu, pani Katarzyna Łyczko, nauczycielka muzyki w Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz ks. Mariusz Trojanowski – katecheta i miłośnik muzyki.

Całą imprezę rozpoczęła dyrektor naszego Ośrodka, pani Wiesława Stuczyk. Po powitaniu gości w tanecznych rytmach wystąpili najmłodsi artyści naszej szkoły, wykonując układ do utworu „Taniec Mai”. Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe.

Poziom prezentacji artystycznych był bardzo wyrównany, jednak głosami jury, w kategorii szkoła podstawowa, zwyciężyła Nikola Szlasko, reprezentantka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Wykonała ona utwór pt.: „Witajcie w naszej bajce”. W kategorii gimnazjum/szkoła ponadgimnazjalna główną nagrodę otrzymał Paweł Marucha z Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy. Paweł zaśpiewał utwór zespołu Verba pt. „Pamiętasz”.

Goście zwiedzili nasz Ośrodek. Zaprosiliśmy ich również na poczęstunek, zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: ZDROWE ŚNIADANIE. Chętni uczniowie mieli możliwość wystąpienia przed publicznością poza konkursem. Z okazji tej skorzystali zarówno gospodarze, jaki i goście. W spontaniczny sposób na scenie znaleźli się także tancerze, których porwały do tańca skoczne rytmy. W tak miłej i przyjaznej atmosferze pożegnaliśmy artystów, zapraszając za rok na kolejny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

W tym miejscu organizatorzy konkursu dziękują sponsorom imprezy, którymi byli Urząd Miejski Wąsosza, państwo Garczyńscy, właściciele sklepu SKALA w Wąsoszu, oraz Bank Zachodni WBK w Górze.

                                                                                                    Justyna  Dąbrowska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.