Z ekologią za pan brat

W marcu do szkoły dotarła informacja na temat II Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego pt. „EKO MODA”, którego celem było rozwijanie wyobraźni, uzdolnień plastycznych, propagowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie umiejętności autoprezentacji.

Przedmiotem konkursu byłoprzygotowanie nakrycia głowy wraz z dodatkami, wykonane w całości z materiałów wtórnych. No i się zaczęło, w ruch poszły butelki, kubki, folie itp.

Wszyscy uczniowie SPdP przystąpili do pracy, aby stworzyć kostiumy EKO. Udało się, Maciej prezentował melonik z krawatem i paskiem, wykonany z plastiku i folii oraz laseczkę oplecioną bluszczem. W podobny strój, jednak wykonany z innych odpadów, ubrani byli Szymon i Marek. Marek dodatkowo miał kwiaty-PET. Justyna błyszczała niczym „dama bąbelkowa” w foliowym wianku z niebieskimi kwiatami, czerwoną bąbelkową torbą i naszyjnikiem. Małgosia jako „motyla dama”, prezentowała na głowie kolorowe motyle. Piękny pasek podkreślał talię, motyla torba i naszyjnik, nadawały Gosi kolorów.

Nadszedł wielki dzień 13 kwietnia pojechaliśmy do Wrocławia do Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra, mieszczącego się przy ul. Wejherowskiej 28. Na konkurs zgłosiło się 17 szkół, a osób prezentujących stroje ekologiczne było 47. My wychodziliśmy na pokazie jako numery 9, 10, 11, 12, 13. Uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie, zaskoczyli wszystkich, dali z siebie wiele i bardzo przeżywali występ. Marek na końcu pokazu podarował komisji EKO- kwiaty. Po pokazie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły organizującej konkurs.

Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki. Niestety nie udało nam się zdobyć żadnego miejsca, ale bogatsi o nowe doświadczenia, znajomości, cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Potem grupą udaliśmy się do sali, gdzie odbywała się dyskoteka integracyjna. Czas mijał szybko i trzeba było wracać do domu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w pokazie mody. Myślimy już o przyszłym roku i kolejnym występie.

                                                                                                   Ela & Emilka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.