JAK ZOSTAĆ RATOWNIKIEM ROKU, CZYLI JAK ZDOBYWAMY KOŁA RATUNKOWE?

Jak wcześniej pisaliśmy, we wrześniu 2015 r. nasz Ośrodek przystąpił do akcji „Szkoły dla Nadziei”, kolejnego przedsięwzięcia Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

W akcji tej walczymy o przyznanie tytułu „Ratownika Roku”. Aby go zdobyć, należy wykazać się aktywnością w pięciu obszarach, jakie zostały wyznaczone. Za każdą aktywność, w którą włączy się nasz Ośrodek, zostanie przyznane mu jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Będą one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, świadczyć o poziomie zaangażowania w akcję.

Spośród szkół, które zdobędą pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, na koniec 2016 roku specjalne jury, w którego skład wchodzą: ambasadorka Fundacji i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej, Agnieszka Aleksandrowicz prezes zarządu Fundacji oraz koordynator wolontariatu Fundacji wybierze „RATOWNIKA ROKU”.

 

Zadanie nr 1 – AKCJE CHARYTATYWNE

 

Pisaliśmy o nim wcześniej, więc tylko krótkie przypomnienie. 9. 12. 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyły się obchody Dnia Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku. Za tę akcję otrzymaliśmy gwiazdkę i znaleźliśmy się się w zaszczytnym gronie dziewięciu szkół województwa dolnośląskiego.

Końcem kwietnia kończyły się zadania nr 2 i nr 3, przewidziane w ramach akcji.

 

Zadanie nr 2 – PRZEKAŻ 1%.

Zadanie 2 dotyczyło przekazania 1% na rzecz Fundacji. Przeprowadziliśmy w szkole prelekcję na temat tej organizacji. Podczas zebrania z rodzicami przedstawiliśmy prezentację multimedialną, dotyczącą możliwości przekazania 1% na rzecz chorych dzieci. Zostały też rozdane ulotki z KRS Fundacji. Potem ruszyliśmy w teren i rozwiesiliśmy plakaty z logo fundacji i KRS. Dziękujemy wszystkim , którzy chętnie włączyli się w akcję i pozwolili na umieszczenie plakatów w instytucjach, sklepach itp. Za tę aktywność otrzymaliśmy drugie koło ratunkowe.

 

Zadanie nr 3 – WOLONTARIAT.

W sobotę, 09. 04. 2016r., pięcioro uczniów naszego Ośrodka: Piotr, Katarzyna, Klaudia, Dorota i Aleksandra wyjechało do Wrocławia, by działać na rzecz chorych dzieci. We wrocławskim centrum Magnolia Park młodzi wolontariusze kwestowali na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz rozdawali ulotki zachęcające do odpisu 1% podatku na tę fundację. Młodzież i dzieci z naszego Ośrodka wykazali się dużą kulturą osobistą i zaangażowaniem przy realizowaniu zadania. Rozdanych zostało setki ulotek, w puszkach dźwięczały i szeleściły zebrane datki.

                                                                                         Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.