Grad medali w Trzebnicy

17 maja 2016r. w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce Szkół Specjalnych. Nasza placówka reprezentowana była przez 6 uczniów – Dominikę Borowczyk, Katarzynę Mokrzycką, Jakuba Plewniaka – Filipowicza i Adriana Haszowskiego – grupa młodsza (rocznik 2000 i młodsi) oraz Patryka Rzepeckiego i Piotra Galickiego- grupa starsza (rocznik 1999 i starsi).

Mimo przenikliwego zimna atmosfera rywalizacji była gorąca. Uczniowie wąsoscy zdobyli 8 medali:
– Dominika Borowczyk- I miejsce w biegu na 800m i II miejsce w skoku w dal,
– Kasia Mokrzycka- I miejsce w skoku w dal, III miejsce w biegu na 800m,
– Jakub Plewniak-Filipowicz- I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 100m,
-Adrian Haszowski- zdecydowane zwycięstwo w biegu na 1500m,
– Piotr Galicki II miejsce w biegu na 200m.

Teraz nasi medaliści przygotowują się do Mistrzostw Polski w Ostrzeszowie. Zawody odbędą się w dniach 3-5 czerwca 2016r. Życzymy im podobnych sukcesów! Zawodników przygotowują A. Nowak i L. Stuczyk.

Leszek Stuczyk