Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłce Nożnej Chłopców 2016

12 maja 2016 r. nasz Ośrodek był organizatorem Mistrzostw Dolnego Śląska w Piłce Nożnej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn z ośrodków w: Kłodzku, Oleśnicy, Sadowicach, Miliczu, Trzebnicy, Wrocławiu (ul. Parkowa), Kątach Wrocławskich, Szklarach Górnych, Wąsoszu. Ceremonii otwarcia imprezy dokonał Starosta Górowski Piotr Wołowicz.

Mecze odbywały się na trzech boiskach w systemie rozgrywek grupowym, a faza finałowa w systemie pucharowym. Czas gry wynosił dwa razy dziesięć minut.

Nasza reprezentacja w grupie wygrała z drużyną z Milicza 6:0 i z drużyną z Kątów Wrocławskich 8:0.

W półfinale zmierzyliśmy się z zwycięzcą grupą C, czyli drużyną z Zakładu Poprawczego w Sadowicach. Drugą parę półfinałową tworzyły drużyny z Wrocławia i Oleśnicy.

Mecze półfinałowe skończyły się następującymi wynikami: Wąsosz – Sadowice 0:1; Wrocław – Oleśnica 2:0.

W finale zmierzyły się drużyny z Wrocławia i Sadowic. Zwyciężyły Sadowice wynikiem 0:2.

Nasza reprezentacja, w meczu o trzecie miejsce, wygrała z Oleśnicą 2:0.

Najlepszym strzelcem został Jakub Plewniak z Wąsosza (11 bramek). Najlepszym bramkarzem został bramkarz z Wrocławia. Puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszego bramkarza i najskuteczniejszego strzelca turnieju ufundował Starosta Górowski.

Na zakończenie turnieju nagrody rzeczowe w postaci piłek wręczył wiceburmistrz Wąsosza Grzegorz Kordiak. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali ugoszczeni grochówką i ciepłą kiełbaską.

Turniej przebiegł bez kontuzji. Reprezentacja drużyn Dolnego Śląska zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Chłopców, które odbędą się 20-22 maja w Kłodzku.

Organizatorami turnieju byli Leszek Stuczyk i Adam Nowak.

                                                      

                                                                                       Adam Nowak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.