Święto Patrona 2016

01.06.2016r, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Patrona. Janusz Korczak – jak wszyscy wiemy, był wielkim przyjacielem dzieci, dlatego też uroczystość ta rok rocznie obchodzona jest przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Nie inaczej było też i w tym roku. Obchody rozpoczęliśmy rano uroczystym apelem. Przedstawiciel uczniów w krótkim wystąpieniu przybliżył sylwetkę tego wielkiego człowieka. Następnie przytoczyliśmy słowa Janusza Korczaka, w których wyrażał swoje poglądy na wychowanie młodego pokolenia. Opowiedzieliśmy w jaki sposób my staramy się realizować idee naszego patrona, a przedstawione w formie prezentacji multimedialnej zdjęcia przypomniały te wszystkie wydarzenia, których inspiracją były słowa Janusza Korczaka.

Całość imprezy uatrakcyjniły występy wokalne naszych uczennic.

Cieszymy się, że wśród widzów dzisiejszej uroczystości byli także rodzice uczniów.

Korzystając z pięknej pogody, już kolejny raz rozegraliśmy mecz piłki siatkowej Uczniowie kontra Nauczyciele. Po zwycięstwie uczniów w zeszłym roku, tym razem lepsi okazali się nauczyciele. Pokonali oni uczniów 3-1. Uczniowie z podniesioną głową przyjęli porażkę, obiecując jednocześnie, że w przyszłym roku odniosą zwycięstwo. Tak więc czekamy i życzymy powodzenia!

Organizatorami obchodów Dnia Patrona były Urszula Kwaśnica-Zielińska oraz Izabela Matuszewska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.