Sala Doświadczania Świata już otwarta!

„Nic nie muszę, wszystko mogę” – kierując się naczelną zasadą metody Snoezelen pracownicy SOSW w Wąsoszu przez długi czas dokładali wszelkich starań, aby Sala Doświadczania Świata mogła być utworzona w placówce. 14 października 2016 r. nastąpiło jej otwarcie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali pani dyrektor, Wiesława Stuczyk, pani Agnieszka Beuch, pan Włodzimierz Janusiewicz – z ramienia firm Blue River sp. z o.o i Green River sp. z o.o., pan Piotr Kobylański – dyrektor oddziału BZ WBK w Górze oraz pan Piotr Wołowicz, starosta powiatu górowskiego.

Pani Justyna Dąbrowska przedstawiła zaproszonym gościom główne zasady terapii Snoezelen. W ten sposób przybliżyła funkcjonowanie Sali Doświadczania Świata, jej terapeutyczne i pedagogiczne oddziaływanie na uczniów. Ponadto zaprezentowany został film ukazujący
wyposażenie Sali oraz przykładowe zajęcia z dziećmi.

Wszystkim sponsorom, instytucjom oraz pracownikom, dzięki którym powstanie Sali Doświadczania Świata w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu było możliwe, raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuje Zarząd Dolnośląskiego Stowarzyszenia ISKIERKA.

Izabela Matuszewska