JESIENNY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA 2016

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem

              „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro-Toques (ET), organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

W tym dniu, 9 listopada br., dbając o prawidłowe nawyki żywieniowe, spotkaliśmy się przy stole, aby przygotować zdrowy posiłek: razowe bułki z wędliną i białym serem oraz z warzywami, jak również aromatyczną herbatę z witaminami. Śniadanie było zdrowe, smaczne i kolorowe.

Wiemy, że: Najważniejsze życiowe przykazanie – to jeść codziennie zdrowe śniadanie, bo tylko wtedy do nauki i zabawy siły będziemy mieli bez liku.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zasiąść do wspólnej Jesiennej Uczty Śniadaniowej, która była sfinansowana ze środków naszego Stowarzyszenia ISKIERKA.

Akcja Zdrowego Śniadania została zorganizowana z inicjatywy pedagoga szkolnego Lidii Jędryczki we współpracy z uczniami – przedstawicielami: Lucjanem Janiszewskim ze Szkoły Podstawowej, Pauliną Krawczyk z Gimnazjum, Klaudią Paluszkiewicz i Klaudią Dąbrowską z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Heleną Porzucek ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz z nauczycielami: Anetą Balcerzak, Danutą Owczarek-Marcinkowską, Marią Wielogórską,
a także z pielęgniarką szkolną Marią Cymbalistą.

Teraz czekamy na Zimową Ucztę Śniadaniową.

 

                                                   

                                                                 Lidia Jędryczkaa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.