Światowy Dzień Życzliwości 2016

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI przesyłamy pozdrowienia z uśmiechem na twarzy i ciepłym uściskiem dłoni, przekazując ISKIERKĘ NADZIEI na OGIEŃ MIŁOŚCI, by nie zabrakło wśród nas RADOŚCI i POKOJU!.

Dbając o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, czytaliśmy i rozmawialiśmy o życzliwości oraz znaczeniu prezentowania postawy życzliwości w życiu każdego człowieka.

W tym celu wspólnie została wykonana dekoracja szkolna pod hasłem: BĄDŹ ŻYCZLIWY I NIE CZYŃ KOMUŚ, CO TOBIE NIEMIŁE. Każda klasa w szkole i grupa wychowawcza w Ośrodku miały za zadanie opracować swój Kodeks Życzliwości w oparciu o przygotowane wcześniej materiały: teksty wierszy, przysłowia oraz myśli filozoficzne.

W tym dniu obowiązkowym strojem galowym był kolor niebieski lub zielony, uśmiech na twarzy i ciepły uścisk dłoni. Ogłoszony został również konkurs na ŻYCZLIWKA klasy oraz grupy wychowawczej, który będzie rozstrzygnięty pod koniec II semestru nauki.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. A zatem do pracy! „Szerzmy objawy życzliwości, aby życzliwych zwiększać kręgi, byśmy ich zawsze spotykali, a życzliwość rosła do potęgi”.

Przesłanie akcji, w której wszyscy uczestniczyliśmy, jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!

                                                                 Pedagog
                                                                

                                                                 Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.