Niesiemy innym świąteczną radość

Zbliżają się święta, a wokół nas roztacza się ich ciepły i radosny nastrój. Ulice ozdobione są kolorowymi światłami, a wystawy sklepowe i reklamy kuszą propozycjami prezentów. Niektóre z nich zapewne znajdziemy pod choinami w naszych domach.

Niestety, nie dla wszystkich jest to miły i przyjemny okres, dlatego staramy się podzielić naszą radością i miłością. W naszym Ośrodku już od kilku lat otwieramy nasze serca dla innych.

W listopadzie i grudniu zbieramy zabawki, artykuły higieniczne i szkolne dla dzieci z Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Nie trzeba było nas szczególnie zachęcać, by włączyć się w akcję: „Podaruj prezent na święta pacjentom Przylądka Nadziei”, bowiem już od kilku lat uczestniczymy w różnych przedsięwzięciach wspierających podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. W tym roku zbieramy różnorodne gry planszowe oraz klocki, które pomogą dzieciom oderwać myśli od choroby.

Nie zapominamy również o naszych uczniach, którzy nie będą mogli uczestniczyć w ośrodkowym spotkaniu opłatkowym. Do każdego z nich dotrze świąteczny anioł z naszymi serdecznymi życzeniami.

W listopadzie i grudniu próbujemy również usypać Górę Grosza. Każdy z nas, mały i duży, młody i starszy, codziennie przeszukuje swoje kieszenie, torebki, plecaki, by dorzucić coś do puszek. Ufamy, że dzięki naszym groszom, dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej będą miały w życiu choć przez chwilę „z górki”.

Nie zapominamy również o naszych braciach mniejszych. Idzie zima, trudny okres dla tych wszystkich zwierząt, które nie mają swojego domu oraz troskliwych i kochający opiekunów. Już od kilku lat z naszych darów w postaci karmy, poduszek, pledów i zabawek cieszą się zwierzęta ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie. Liczymy, że i w tym roku, dzięki zebranym podarkom, uda nam się wnieść w ich życie nieco ciepła, radości i smaku.

Nasi uczniowie podjęli też działania, by wspomóc podopiecznych z Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „KUNDELEK”. Zachęcali klientów sklepu Kaufland w Rawiczu do zakupu i przekazania karmy dla zwierząt, roznosili również wśród pracowników Ośrodka świąteczne kartki z wizerunkami czworonogów. Mamy nadzieję, że i w Wąsoszu rozlegną się radosne poszczekiwania.

Do akcji organizowanych w naszym Ośrodku włączają się zarówno dorośli, jak i uczniowie. Nas dorosłych cieszy to, że dzieci i młodzież reagują pozytywnie na nasze zachęty, by włączać się w rożne pozytywne działania. Jesteśmy dumni, gdy słyszymy, że uczniowie wzajemnie się motywują do tego. Cieszy nas to, że znajdują zadowolenie i satysfakcję z niesienia pomocy innym, poświęcają swój czas i siły. W ten sposób realizują podstawową ideę wolontariatu- służenie innym ludziom.

Mamy nadzieję, że w ten sposób urzeczywistniamy słowa naszego wielkiego rodaka- św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

Nasze akcje nadal trwają. Zachęcamy Wszystkich Ludzi Dobrego Serca i Woli, by włączyli się w nie.

                                                                       Organizatorzy akcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.