Zrób przelew życia. Oddaj krew! Podsumowanie akcji krwiodawstwa

9 stycznia 2018 r. w naszym Ośrodku zorganizowana została akcja zbiórki krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie.

Na nasz apel o włączenie się do akcji odpowiedziało 38 osób, które po wypełnieniu kwestionariusza osobowego i zbadaniu krwi oraz weryfikacji stanu zdrowia, mogły przystąpić do oddania krwi. Ważne jest, że także pełnoletni uczniowie naszego Ośrodka zadeklarowali chęć pomocy i oddali cenny płyn w postaci krwi. Każdorazowo pobierano 450 ml płynu. W sumie zebranych zostało ponad 10 litrów krwi od 23 osób spełniających kryteria umożliwiające zostanie dawcą.

Nasza zbiórka krwi połączona została z inną akcją pod nazwą „Słodka krew”. Rada Wolontariatu naszej placówki zachęcała chętne osoby, aby przekazywały swój posiłek regeneracyjny czyli czekolady, batoniki i napoje dla dzieci z Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Zebraliśmy ponad 80 czekolad oraz słodkich napojów. Współpraca z Domem Dziecka w Krzydlinie trwa już kilka lat, a to była jedna z okazji do jej podtrzymywania.

Wiadomym jest, że w Polsce brakuje krwi, o czym media informują co jakiś czas. Wprawdzie liczba polskich krwiodawców wynosi około pół miliona, ale to wciąż za mało. Co 15 sekund ktoś potrzebuje krwi, dosłownie każdy może uratować komuś życie. Wystarczy podarować krew. Krwiodawca to człowiek, który w sensie dosłownym ratuje życie.  Mając to na względzie podejmujemy kroki, aby kolejna akcja krwiodawstwa w naszym Ośrodku odbyła się jeszcze w tym roku szkolnym.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za wsparcie tak ważnej inicjatywy, która z pewnością będzie kontynuowana.

organizatorzy

Dyrektor SOSW- Justyna Dąbrowska

oraz Rada Wolontariatu przy SU w SOSW

RCKiK w Głogowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.