MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI – podsumowanie działań

Po raz pierwszy w naszym Ośrodku marzec został ogłoszony miesiącem matematyki. W związku z tym braliśmy udział w wielu działaniach, których celem było bliższe poznanie zagadnień matematycznych. Rozpoczęliśmy od Szkolnego Konkursu Matematycznego przeznaczonego dla uczniów szkoły branżowej i klas zawodowych. Do współzawodnictwa przystąpiło 15 uczniów. Celem organizacji konkursu było wyłonienie reprezentacji Placówki do udziału w konkursie ogólnopolskim. 14 marca 2018r. Adrian Haszowski i Jakub Plewniak-Filipowicz, laureaci szkolnych eliminacji, pojechali do Szczecina i odnieśli ogromny sukces- zajęli VIII miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym pt.: „Pieniądz w matematyce na poważnie i wesoło” w Szczecinie.

Następnym sukcesem było zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej w Regionalnym Konkursie Warcabowym w Jaworze przez naszych reprezentantów w następującym składzie: Daria Kruk, Aleksandra Dobrzańska, Adam Rozlazły i Krzysztof Rzepecki. Dodatkowo Krzysztof Rzepecki indywidualnie zajął III miejsce w kategorii chłopców.

W ramach Obchodów Dnia Pieniądza (12-18 marca) braliśmy udział w ciekawych zajęciach dotyczących działań związanych z pieniądzem- układaliśmy budżet domowy, obliczaliśmy koszt pożyczki i zyski z oszczędności. Zadania były skorelowane z kolejnym programem –„Finansoaktywni”. Misja budżet. Ogarniam wydatki. Na końcu wykonaliśmy bardzo ciekawe skarbonki jako zachętę do oszczędzania. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nie zapomnieliśmy również o niezwykle ciekawej Ludolfinie, czyli liczbie π. Jej fenomen poznawaliśmy w praktyce i w poezji.

Marzec jako miesiąc matematyki był niezwykle ciekawym doświadczeniem i z pewnością powtórzymy to w następnym roku.

                                                                           Organizator Miesiąca Matematyki

                                                                                      Wiesława Stuczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.