Czcimy Niepodległą

14 listopada 2018 r. uczciliśmy w naszym Ośrodku 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości RP. Spotkanie było dla nas szczególne nie tylko ze względu na doniosły moment historii, ale także dlatego, że gościliśmy u nas laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Ja patriota”.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Byliśmy do tego bardzo dobrze przygotowani, bowiem cała społeczność naszego Ośrodka przystąpiła do akcji „ Rekord dla Niepodległej” i w piątek o godzinie 11.11 wykonała „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następie uczniowie przedstawili historię Polski do momentu jej powstania przez burzliwe dzieje do odzyskania niepodległości w 1918r. Oprócz nawiązań do historycznych wydarzeń, w programie znalazły się scenki przedstawiające symbolicznie ważne momenty w historii Polski, np. jej powstanie, rozbiory, czy przyjazd Józefa Piłsudskiego pociągiem do Warszawy.

Oczywiście nie zabrakło również pięknych pieśni patriotycznych, za które wykonawcy zbierali gromkie brawa.

Następnie głos zabrała pani dyrektor, Justyna Dąbrowska, która wręczyła laureatom konkursu
plastycznego nagrody. Pani Dyrektor podsumowała uczestnictwo dzieci i młodzieży w konkursie i uroczystości słowami piosenki z programu, mówiąc, że każdy z nich może śmiało powiedzieć: „Co to jest niepodległość/ teraz wiem już na pewno.”

Uczniowie i opiekunowie, którzy przygotowali program mają nadzieję, że wywołał on chwile zadumy wśród oglądających i uświadomił wszystkim, że Niepodległość, którą wywalczyli dla nas przodkowie jest bezcennym darem i należy się im za to cześć i chwała!

Środowa uroczystość zakończyła w naszym Ośrodku całoroczny cykl przedsięwzięć i wydarzeń związanych z uroczystą rocznicą.

                                                            Elżbieta Kochańczyk i Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.