Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Henrykowie przetrwać zimę

Przez ostatnich kilka miesięcy w naszej szkole trwała akcja zbiórki darów dla psów i kotów przebywających w schronisku w Henrykowie. Włączyli się do niej zarówno pracownicy szkoły, jak i uczniowie.

Okazało się, iż los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Udało się zebrać dużo różnorodnych rzeczy, które pomogą przetrwać zimowy okres zwierzakom ze schroniska.

Zgromadziliśmy wiele kilogramów suchej karmy, puszek, a także kołdry, koce. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los zwierząt i wsparli naszą akcję.

Dnia 20 listopada 2018 r. zawieźliśmy, wraz z grupą 21 naszych uczniów, wszystkie przekazane rzeczy do Henrykowa.

Mieliśmy możliwość poznania schroniska oraz zwierząt w nim przebywających. Obecnie przebywa tutaj 87 psów i ponad trzydzieści kotów, które są zadbane, czyste i dobrze nakarmione.

Serdecznie dziękujemy Paniom, które w miłej atmosferze, opowiedziały nam o życiu codziennym schroniska oraz o wielu ciekawostkach, dotyczących jego podopiecznych.

Nasi uczniowie zawsze chętnie pomagali zwierzętom, rozpoczęliśmy więc ponownie akcję zbiórki darów dla psiaków i kotów z Henrykowa, gdyż kolejny wyjazd zaplanowaliśmy za kilka miesięcy.

Uczniami podczas wyjazdu opiekowały się panie: Katarzyna Bursztyńska, Aneta Balcerzak oraz Liliana Barwińska.

                                                                                      Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.