Coś dla duszy, coś dla ciała…..

20 listopada 2018 r. gościliśmy w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Dzierżoniowie, do którego przybyliśmy na zaproszenie organizatorów „Przeglądu Piosenki Religijnej: Szczególnie umiłowani – za rękę z Jezusem”.

Cele konkursu były następujące:

– wdrażanie osób niepełnosprawnych intelektualnie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym,

– kształtowanie zamiłowania do ekspresji muzycznej, wzbogacanie osobowości poprzez rozbudzanie przeżyć i uczuć,

– integracja i uspołecznienie uczniów,

– pobudzanie wszechstronnego rozwoju ucznia,

– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych,

– stwarzanie możliwości do publicznych wystąpień.

Naszą placówkę, godnie i z ogromnym zaangażowaniem, reprezentowały uczennice: Dorota Galicka, Aleksandra Galicka, Paulina Krawczyk oraz Małgorzata Szalkowska.

Solistka Dorota Galicka wykonała utwór pt. „List do Boga”, natomiast zespół w składzie: Dorota Galicka, Aleksandra Galicka, Paulina Krawczyk oraz Małgorzata Szalkowska zaprezentował się w pięknej pieśni pt. „Anioł Stróż” z repertuaru Magdaleny Anioł. Obu utworom towarzyszył akompaniament gitarowy, wykonany przez opiekunów p. Joannę Wielogórska oraz p. Izabelę Matuszewską.

Prezentacje artystyczne sprawiły solistom i zespołom wiele radości i zadowolenia, a możliwość pojawienia się na scenie i podzielenia się swoimi doświadczeniami artystycznymi ogromną satysfakcję.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani wartościowymi i ciekawymi upominkami. Gospodarze zapewnili uczestnikom i opiekunom poczęstunek i napoje. Cała impreza przebiegała w bardzo milej i przyjacielskiej atmosferze. Wszyscy uczestnicy spisali się świetnie. Występy były wspaniałe, a konkurs zakończyła wspólna zabawa przy muzyce.

Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem i z wielką przyjemnością przyjedziemy w przyszłym roku.

Izabela Matuszewska

Joanna Wielogórska