Historyczny sukces piłkarzy futsalowych z Wąsosza

Po Mistrzostwach Województwa w Futsalu w Oławie wyłoniono reprezentację województwa na Mistrzostwa Polski. Impreza odbyła się w dniach 23 – 25.11.2018 r. w Płocku. Wzięło w niej udział 8 najlepszych reprezentacji wojewódzkich w kraju.

Do Płocka wyjechaliśmy w piątek i po ośmiogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Zmęczeni podróżą niemalże od razu przystąpiliśmy do gier.

W sesji wieczornej rozegraliśmy dwa mecze. Pierwszy zremisowaliśmy z reprezentantami województwa kujawsko- pomorskiego 2:2, drugi z przedstawicielami województwa pomorskiego wygraliśmy 3:2.

W drugim dniu do rozegrania czekało nas 5 meczów, każdy w wymiarze 12 minut. Rozpoczęliśmy średnio- remisując z reprezentacją województwa zachodniopomorskiego 0:0. W drugim meczu pokonaliśmy Wielkopolskę 3:0, następnie województwa śląskie 1:0 i małopolskie 4:2. Na zakończenie ulegliśmy reprezentacji województwa mazowieckiego 0:1. Po podliczeniu punktów ustalono kolejność drużyn.

Wyniki oficjalne

I miejsce zdobyła reprezentacja województwa mazowieckiego II miejsce reprezentacja województwa dolnośląskiego, a III miejsce województwo śląskie.

Był to największy sukces piłkarzy naszego Ośrodka w historii startów w imprezie tej rangi.

Nasze województwo reprezentowali uczniowie z SOSW w Wąsoszu i SOSW Wrocław nr 11. Byli to:

1.Jakub Plewniak – Filipowicz – Wąsosz

2. Dominik Plewniak – Filipowicz – Wąsosz

3. Igor Plewniak – Filipowicz – Wąsosz

4. Adrian Haszowski – Wąsosz

5. Adam Rozlazły – Wąsosz

6. Tomasz Hanc – Wrocław

7. Michał Kwiatkowski – Wrocław

8. Michał Skowroński – Wrocław

Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrano Jakuba Plewniaka – Filipowicza, który otrzymał pamiątkowa statuetkę.

Po mistrzostwach nasza ekipa została zaproszona na mecz Ligi Mistrzów w Piłce Ręcznej pomiędzy Wisłą ORLEN PŁOCK a hiszpańskim klubem ABANCA ADEMAR LEON. Mogliśmy oglądać w akcji jednych z najlepszych szczypiornistów Europy.

Zmęczeni, ale pełni dumy z osiągniętego sukcesu wróciliśmy do domów.

Trenerami naszej reprezentacji byli nauczyciele wychowania fizycznego z SOSW w Wąsoszu, panowie Adam Nowak i Leszek Stuczyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.