„ŻYCZLIWOŚĆ – PODAJ DALEJ”

Z okazji światowego Dnia Życzliwości przesyłamy pozdrowienia z uśmiechem na twarzy i ciepłym uściskiem dłoni, przekazując iskierkę nadziei, by nie zabrakło wśród nas radości i pokoju.

Tradycyjnie 21 listopada br. już po raz dziesiąty obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Życzliwości. W tym celu, dbając o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, czytaliśmy i rozmawialiśmy o życzliwości oraz znaczeniu postawy życzliwości w życiu każdego człowieka. Została wykonana gazetka z autorskimi sentencjami pod hasłem: „Życzliwość – podaj dalej” i zaprezentowana w holu szkolnym.

Ponadto każda klasa w szkole oraz grupa wychowawcza w Ośrodku miały za zadanie opracować swój Kodeks Życzliwości w oparciu o otrzymane materiały: teksty wierszy, przysłowia, myśli filozoficzne i różne cytaty.

W tym dniu uczniowie, jak i pracownicy mieli ubranie w kolorze niebieskim lub zielonym. Wszyscy zostali symbolicznie obdarowani iskierką w formie owocowej galaretki.

Ogłoszone zostały także dwa konkursy. Pierwszy na „ŻYCZLIWKA” klasy oraz grupy wychowawczej, który zostanie rozstrzygnięty pod koniec drugiego semestru nauki oraz konkurs plastyczny pod hasłem: „Podziel się swoją życzliwością”. Jego wyniki zostaną ogłoszone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi wraca do nas. A zatem do pracy! ,,Szerzmy objawy życzliwości, aby życzliwych zwiększać kręgi, byśmy ich zawsze spotykali, a życzliwość rosła do potęgi”.

Przesłanie akcji w której uczestniczyliśmy po raz dziesiąty jest proste: ,,Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.”

                                                                                      Pedagog
                                                                                      Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.