Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…..

„Codziennie jesteś świadkiem Bożego Narodzenia. Na ołtarzu przychodzi i staje wśród nas to samo Dziecię – Jezus. Wyjdźmy mu na spotkanie. Niechaj dokona się Boże Narodzenie. Kiedy rodzi się Bóg, niech w tej szkole, niech w każdym z nas, nie będzie zimniej niż w
betlejemskiej stajni.”

Niewiele jest w kalendarzu takich dni, kiedy jest możliwość spotkania i podzielenia się refleksjami przy wspólnym stole. Jednym z nich jest grudniowe Spotkanie Wigilijne.

We wtorkowe popołudnie, 18 grudnia, zebrali się wszyscy na odświętnej gali – uczniowie, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele rodziców. Na zaproszenie odpowiedziało wiele osób, które przybyły do placówki: pan Piotr Wołowicz – starosta Górowski, pan Andrzej Rogala – wicestarosta Górowski, pani Urszula Szmydyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego, pan Paweł Niedźwiedź – burmistrz Wąsosza, pan Andrzej Rapior – przedstawiciel Rady Miejskiej Wąsosza i wieloletni przyjaciel Ośrodka, pani Ewa Rzewuska – kierownik Dolnośląskiego Obywatelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wrocławiu wraz z delegacją, pan Edward Gurdak – przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Więźniów Byłych Dzieci i Niemowląt Hitlerowskich Obozów i Zakładów Eksterminacji w Rawiczu, pani Urszula Rozlazła – przewodnicząca Rady Rodziców działającej w Ośrodku, a także delegacja górników, przedstawicieli Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego KGHM Polska Miedź S.A. Oddział: Zakład Wzbogacania Rud w Polkowicach z przewodniczącym – panem Dariuszem Sędzikowskim. Przybyła także pani Agnieszka Pępkowska, która przygotowała dla wszystkich zebranych miłą niespodziankę.

Przedstawiona przez uczniów inscenizacja Wigilijna, wprawiła wszystkich w niepowtarzalny klimat i nastrój przedświątecznej zadumy. Wraz z refleksyjnymi tonami kolęd i pastorałek, nadszedł czas przemyśleń, wzruszeń, zatrzymania się i skupienia, zapomnienia o żalu, gniewie, a może przypomnienia sobie o osobach samotnych, które czekają na nasze dobre słowo, kontakt, potrzebują pomocy lub chwili poświęconej na zwyczajną, nieśpieszną rozmowę. „Taniec aniołków” w wykonaniu uczennic Ośrodka dostarczył zebranym wielu miłych i niezapomnianych wrażeń. Na koniec wieczoru, jako niespodzianka zorganizowana przez panią Agnieszkę Pępkowką, można było obejrzeć występ członków grupy akrobatycznej OCELOT. Krótki pokaz umiejętności artystycznych zachwycił zarówno uczniów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości.

Czas Bożego Narodzenia to także czas kolorowych prezentów. Uczniowie Ośrodka zostali nimi obdarowani na zakończenie wieczoru.

Dyrekcja Ośrodka dziękuje wszystkim Gościom, którymi dzielili wspólnie ze społecznością Ośrodka te szczególne chwile. Dziękuje także za wspólne wzruszające, magiczne przeżycia, za obecność, otwartość oraz okazane serce. W imieniu uczniów słowa wdzięczności kieruje również do fundatorów wspaniałych upominków, życząc wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką pań: Joanny Krukowskiej – Zdanowicz, Liliany Barwińskiej, Joanny Wielogórskiej.

                                                                             Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.