Język ojczysty – kochaj, szanuj, odkrywaj!

26 lutego 2019 r. społeczność naszego Ośrodka włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z lekkim opóźnieniem, bo święto to przypada na 21 lutego, ale z otwartymi sercami i umysłami uczniowie stanęli do zadań, które przygotowały organizatorki zajęć otwartych pp. D. Owczarek-Marcinkowska, E. Kochańczyk, E. Wawrzyniak i K. Kowaluk. 

Zajęcia rozpoczęły się „biegiem terenowym” po Ośrodku, w czasie którego dzieci i młodzież rozwiązywali różne zadania, dotyczące  języka  polskiego.

 

Następnie wszyscy spotkali się w sali komputerowej, gdzie przedstawiono prezentację poświęconą idei święta, poprawności językowej i działań, które możemy podejmować, by odkrywać, bardziej szanować i kochać nasz język ojczysty. W prezentacji wykorzystano filmiki z Kampanii społeczno – edukacyjnej „Ojczysty- dodaj do ulubionych”.

Ogłoszono też wyniki „biegu terenowego” oraz dwóch konkursów – na plakat i na hasło promujące język polski  i  czytelnictwo. Wyniki „biegu”, pomysłowość plakatów i zacięcie literackie uczniów  biorących udział w zmaganiach mile zaskoczyły pedagogów.

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte w czasie realizacji zadań i twórczej działalności uczniów sprawią, iż wokół nas będzie rozbrzmiewał piękny język ojczysty.

                                                                                                                                                                  Katarzyna Kowaluk

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.