„Chwalimy śpiewem…”

20 listopada 2019 r. uczniowie naszej placówki mieli okazję, już po raz drugi, uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Religijnej „Za rękę z Jezusem”, organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dzierżoniowie. Przeglądowi przyświecały następujące cele: rozbudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prezentowanie ich  talentu i zdolności artystycznych szerszemu gronu oraz zdobywanie nowych doświadczeń scenicznych i integrację. 

Przegląd odbywał się w dwóch kategoriach prezentacji indywidualnych oraz  zespołowych. W pierwszej kategorii  swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Aleksandra Galicka, która wykonała utwór  pt. „ Będę tańczył przed Twoim tronem”, zaś w drugiej wystąpił kwartet w składzie, którego znaleźli się: Vanessa Giżycka, Bartosz Hecman, Kacper Kaim oraz Jan Hływa. Młodzi artyści zaprezentował się w piosence z repertuaru zespołu Arka Noego pt. „Zabierzesz mnie na drugi brzeg”.

Po występach organizatorzy zaprosili wykonawców na zdrowy poczęstunek w postaci kolorowych kanapek. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, na których każdy uczestnik mógł z zapałem i radością pokolorować ekologiczną torbę na zakupy.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Niewątpliwie miłym zaskoczeniem było szczególne wyróżnienie naszych wokalistów  przez Dyrektor Ośrodka w Dzierżoniowie, która podziękowała im za wspaniały występ artystyczny   nie tylko słowami, ale również  dodatkową nagrodą- torbą pełną słodkości.

Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i miłą atmosferę. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Młodzi artyści zostali przygotowani przez p. Izabelę Matuszewską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.