Coraz bliżej święta

10.12.2019 r. najmłodsi uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu odwiedzili najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy na Dolnym Śląsku, znajdujący się we Wrocławiu.  W tym roku Wrocławski Rynek stał się tłem dla bajkowej scenerii, więc i my poczuliśmy się jak w bajce. W wśród pachnących lasem choinek, aromatu czekolady i pierników czekała na nas moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Na początku odwiedziliśmy barwne stoiska,  podziwiając świąteczne ozdoby, biżuterię i wspaniałe wytwory rękodzieła  z Dolnego Śląska i innych regionów Polski. Piliśmy gorącą czekoladę z tradycyjnych kubeczków w kształcie bucików.  Wkroczyliśmy też do „Bajkowego Lasu”, gdzie  czekały na nas przepiękne bajki, które dzięki  magicznej wizualizacji i oprawie dźwiękowej wprowadziły nas w baśniowy świat. Zauroczył nas  dwupoziomowy domek z fabryką prezentów, w którym, pod okiem Mikołaja, pracowały elfy, by zdążyć na czas z prezentami dla każdego dziecka. Po zapoznaniu się ze skomplikowanym procesem powstawania prezentów, udaliśmy się na pyszne pierogi.

Po powrocie do Ośrodka uczniowie byli przepełnieni świątecznym nastrojem i stale dzielili się swoimi wrażeniami. Ta wycieczka na długo zapadnie nam w pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.