XIV Dolnośląski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wiemy, że mamy bardzo zdolnych, małych artystów, dlatego zaproszenie do udziału w XIV Dolnośląskim Konkursie Kolęd i Pastorałek przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Konkurs organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 1 we Wrocławiu odbył się 29 stycznia 2020 r. w Domu Kultury Anima.  W konkursie brało udział  dwadzieścioro troje uczniów reprezentujących dziewięć szkół.

Do tego wydarzenia przygotowywało się troje naszych wychowanków, którzy wraz z innymi uczestnikami  oceniani byli  za:

– prawidłowe zaśpiewanie melodii wybranej kolędy,

– dykcję,

– dobór odpowiedniej kolędy do możliwości wykonawczej ucznia,

– strój nawiązujący do treści wybranej kolędy,

– interpretację i wrażenia artystyczne.

Uczniowie naszej placówki zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając ex aequo  następujące miejsca:

I miejsce Jan Hływa

II miejsce Vanessa Giżycka

III miejsce Wiktoria Przybylak

Zadowoleni z przeprowadzonego na wysokim poziomie konkursu oraz ze zdobycia cennych nagród  nasi uczniowie  pragną podziękować organizatorom i powiedzieć: Do zobaczenia za rok!

Uczniów przygotowały panie Joanna Krukowska-Zdanowicz, Izabela Matuszewska, Aneta Balcerzak, Katarzyna Bursztyńska, Liliana Barwińska, Urszula Kwaśnica_Zielińska.

Opiekunowie: Joanna Krukowska-Zdanowicz, Izabela Matuszewska