Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

We wtorek, 9 lutego, obchodziliśmy  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

   Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

  W naszej szkole powyższa tematyka przybliżona została uczniom każdej klasy. Najmłodsi uczniowie zapoznani zostali z tematycznymi prezentacjami oraz kolorowymi planszami edukacyjnymi. Starsi, dodatkowo opracowywali notatkę informacyjną oraz uczestniczyli w tematycznym quizie.

  Temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu poruszany jest przez cały rok szkolny. Uczniowie potrafią wskazać ewentualne zagrożenia oraz rozsądnie korzystać z możliwości, jakie daje dostęp do globalnej sieci informacyjnej.

                                                                             Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.