Tłusty Czwartek w internacie

Jak co roku w  naszym Ośrodku pamiętamy o zachowaniu tradycji i kultywujemy staropolskie zwyczaje. W Tłusty Czwartek wychowankowie internatu smażyli pączki, żeby później raczyć się ich wyśmienitym smakiem.

Zgodnie z założeniami zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas prac w kuchni oraz technologią wyrobu ciasta drożdżowego, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Prace wychowanków nadzorowała wychowawczyni pani K. Bursztyńska, która instruowała dzieci, krok po kroku.

Dużą frajdą dla najmłodszych wychowanków było dekorowanie i szprycowanie pączków. Efektem ich działań  były pięknie wyglądające i smaczne wyroby.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy wykazali się dużą cierpliwością, gdyż przygotowanie ciasta drożdżowego, formowanie pączków,   a następnie ich smażenie zajmuje dużo czasu.

Wieczorem, gdy zakończono prace kucharskie i porządkowe, wychowankowie w miłej atmosferze, z apetytem, zjedli samodzielnie przez siebie przygotowane słodkości.

Katarzyna Bursztyńska