Egzamin na kartę rowerową

11.05.2021r w SOSW w Wąsoszu odbył się egzamin kwalifikacyjny na kartę rowerową,  do którego przystąpili uczniowie po kursie przygotowawczym, prowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Egzamin składał się z 2 części: teoretycznej – test oraz części praktycznej – rowerowy tor przeszkód. Część teoretyczna zawierała pytania z zakresu znajomości znaków i zasad drogowych, pierwszej pomocy przedlekarskiej, podstawowego wyposażenia rowerów,  przepisów o ruchu pieszych i rowerów oraz znajomości skrzyżowań i znaków drogowych. Część praktyczna to: manewry, pokonywanie przeszkód, sygnalizacja skrętów i awaryjne hamowanie.

Do egzaminu przystąpiło 17 uczniów. Część teoretyczną zaliczyli wszyscy uczniowie, zaś 1 uczeń nie przystąpił do części praktycznej.

Komisja nadzorująca przebieg egzaminu poszerzona była o funkcjonariusza KPP w Górze kontrolera Ogniwa Ruchu Drogowego mł. asp. Marka Gizickiego i stwierdziła wysoki poziom przygotowania uczniów, zarówno do części teoretycznej, jak i praktycznej.

 Teraz w ramach zajęć edukacyjnych możemy organizować bezpieczne rajdy i wycieczki rowerowe.

Organizatorami byli Adam Nowak i Leszek Stuczyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.