Skąd biorą się produkty ekologiczne- podsumowanie programu edukacyjnego

Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej od marca brali udział w I edycji nowego, ogólnopolskiego programu edukacyjnego, opracowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi  pt .Skąd biorą się produkty ekologiczne.

 Podsumowaniem programu były zajęcia zorganizowane na terenie tradycyjnego gospodarstwa rolnego, położonego w malowniczym Piskorzu. Podczas pobytu na wsi nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć krowy, konie i króliki. Uczniowie mieli również sposobność nakarmić kury, koguty, kaczki oraz  gołębie, co spotkało się z dużym entuzjazmem. Zaciekawieni, obserwowali też pszczoły, które  opuszczały  ule w poszukiwaniu wiosennych kwiatów.

 Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Zajęcia z programu Skąd się biorą produkty ekologiczne realizowane były w oparciu o dedykowane uczniom  publikacje i film animowany.

Uczniowie  szczegółowo zapoznali się z PIRAMIDĄ ZDROWEGO ŻYWIENIA
I STYLU ŻYCIA. Samodzielnie przygotowali sałatkę z ekologicznych  warzyw
 i owoców. Z dużym zaangażowaniem przystąpili też do wykonania kolorowych
 i pełnych witamin kanapek.

 Właściciel gospodarstwa opowiadał o ciężkiej, codziennej pracy rolnika i pokazał maszyny rolnicze, które ją ułatwiają.  Dzięki  gościnności gospodarzy,  dzieci miały okazję skosztować ekologicznych produktów, pochodzących z gospodarstwa oraz  zobaczyć jak  powstają.

 Dzięki realizacji tego programu nasi najmłodsi uczniowie wzbogacili swoją wiedzę    na temat rolnictwa oraz jego  zdrowych, ekologicznych produktów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.