Prezent dla uczniów SOSW w Wąsoszu

Baza dydaktyczna i terapeutyczna Ośrodka wzbogaciła się o powiększalnik stacjonarny i-See HD, który będzie ogromnym wsparciem w nauce i terapii dla uczniów słabowidzących.  Podstawowym zadaniem programów powiększających jest powiększanie wyświetlanej na ekranie treści. Mogą pracować w różnego rodzaju trybach powiększenia, np.: powiększenie pełnoekranowe, lupa, ekran podzielony, itp.

Dzięki temu narzędziu uczeń ma możliwość czytać najdrobniejszy tekst (np. stronę z książki), obejrzeć cały przedmiot. I-See HD jest wyposażony w duży ekran LCD, na którym można  z łatwością czytać najdrobniejszy tekst. Urządzenie to posiada wielość opcji wyświetlania kolorów w wysokiej jakości obraz HD. Ćwiczenia z wykorzystaniem małych elementów, obserwacja i uzupełnianie kart pracy czy oglądanie filmów edukacyjnych staje się dzięki powiększalnikowi znacznie ułatwione i niezwykle pomocne w procesie edukacyjnym uczniów niedowidzących lub słabowidzących. Powiększalnik będzie wykorzystywany przez uczniów podczas zajęć edukacyjnych oraz  rewalidacyjnych, co znacznie usprawni proces dydaktyczny w placówce.

Serdeczne dziękujemy firmie GEM TECHNOLOGY Sp. z o.o. oraz panu Michałowi Kalicie – Prezesowi Zarządu za nieodpłatne przekazanie sprzętu i tym samym okazanie wsparcia na rzecz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.