„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”

                                                                                                      Walt Disney

14 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w zajęciach otwartych
z wykorzystaniem metod arteterapii tj. choreoterapii i malarstwa. Spotkanie odbyło się z udziałem gości specjalnych, Rafała Granowskiego i pani Marty Ostrowskiej z córką, którzy przybyli z Mysłowic.  Odwiedzili nas również pan Dawid Bodera, dyrektor Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu oraz pani Beata Gołębiowska, którą zainspirował film dokumentalny Jakuba Mickiewicza „Bębenek”, który opowiada o działalności społecznej Rafała.

 Głównym celem spotkania była integracja oraz wymiana doświadczeń. Rozpoczęła je dyrektor Ośrodka, Justyna Dąbrowska.  Rafał opowiedział o tym, jak on, jako osoba niepełnosprawna pomaga innym osobom potrzebującym, angażuje się w różne inicjatywy swojej społeczności lokalnej. Jednocześnie była to okazja do pokazania uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy, że pomimo ograniczeń w funkcjonowaniu, które nie są od nich zależne, mogą po skończeniu edukacji znaleźć zajęcie na miarę swoich możliwości, a tym samym zaistnieć w społeczeństwie.

Ten wspólnie spędzony czas uświadomił wszystkim, że każdy może pomagać innym. Wszyscy mają to dobro, którym mogą się dzielić, trzeba tylko je w sobie dostrzec i z odwagą realizować.  

Dyrekcja SOSW w Wąsoszu kieruje podziękowania w stronę pani Beaty Gołębiowskiej, inicjatorki spotkania, pana prezydenta Mysłowic, Dariusza Wójtowicza, za umożliwienie przyjazdu gości do Ośrodka, pani Katarzynie Kordiak za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, a przede wszystkim Rafała Granowskiego oraz Marty Ostrowskiej za wspaniałe chwile, których dostarczył uczniom ich pobyt  w placówce. Nawiązana przyjaźń zaowocuje z pewnością w przyszłości.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.