Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

22 czerwca 2021 r. trzy uczennice Branżowej Szkoły I stopnia przystąpiły do części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie sprzedawca (AU.20). W sesji letniej 2021 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym egzamin odbywa się w Formule 2017. Niebawem uczennice przystąpią także do części praktycznej egzaminu w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze.

Pozostali uczniowie w zawodach blacharz i stolarz przystąpią do egzaminy teoretycznego i praktycznego w późniejszym terminie, zgodnie z ustalonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną harmonogramem.

Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie w części pisemnej co najmniej 50% punktów, a w części praktycznej – 75%. Wyniki egzaminu zostaną opublikowane na stronie CKE w dniu 31 sierpnia 2021 r. Przekazanie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie do szkół nastąpi 8 września 2021 r. Z uwagi na pandemię egzamin zawodowy przeprowadzany jest w sesji letniej 2021 r. – podobnie jak w sesji zimowej 2021 r. – w zaostrzonym reżimie sanitarnym

 Życzymy powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.