Tu rozkwita dobro

W tym roku uczniowie  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego  im. J. Korczaka w Wąsoszu  po raz drugi przystąpił do akcji  „Pola Nadziei” wrocławskiego Hospicjum.

W ramach akcji przystąpiliśmy do zasadzenia pola żonkili. Celem tej akcji jest promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.

To już kolejna akcja,   w którą włącza się społeczność naszego Ośrodka. Robimy to zawsze z dumą   i zaangażowaniem. Wolontariusze zakupili 20 cebulek żonkili, które zostały   posadzone  na  eksponowanym  miejscu-  skalniaku przed szkołą.

W słoneczne poniedziałkowe popołudnie ( 25.10.2021 r.)  klasa 1 branżowa na  godzinie wychowawczej przygotowała rabatę, wykonała tablicę informacyjną i posadziła cebulki żonkili, które teraz muszą tylko przezimować. A nam pozostało czekać  do wiosny, wówczas to  zakwitnie żółty kobierzec  żonkili i przypomni wszystkim  o szczytnych ideach tej akcji.

Dziękujemy za zaangażowanie swych dłoni w niesienie pomocy  chorym rówieśnikom.