Święta, święta, biją dzwony …

W tym roku powróciliśmy do naszej pięknej tradycji, przerwanej przez pandemię, przedświątecznego spotkania  Ośrodkowej Rodziny przy wielkanocnym stole. Choć nie był to jeszcze jeden wspólny stół na jadalni, lecz kilka stołów w klasach, to dało się wyczuć uroczystą atmosferę zbliżających się świąt. Spotkania w klasach poprzedziła krótka część artystyczna. Występujący uczniowie, śpiewając i recytując, przypomnieli   zebranym  religijne obrzędy Świąt Wielkiej Nocy i kulturowe  tradycje związane z nimi. 

By tradycji stało się zadość, ks. Mariusz Trojanowski  poświęcił   przyniesione
 w koszyczkach i na talerzykach  pokarmy.

            Następnie pani dyrektor Justyna Dąbrowska złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, życzyła dobrego  i spokojnego wypoczynku. Podziękowała również pracownikom i wychowankom za pomoc i wsparcie niesione naszym gościom z Ukrainy. Dzieciom małym i dużym przypomniała, że zajączek nie zapomniał o nich i zostawił im słodkości. 

            Po tej niespodziance wszyscy udali się do klas, gdzie tradycyjnie podzielili się jajkiem. Przy klasowych stołach zasiedli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także inni pracownicy Ośrodka.  O to, by na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw  zadbały nasze Panie Kucharki. Był żurek, kiełbaski, śledziki, sałatka i oczywiście baby wielkanocne. Wszystko, jak zawsze, przepyszne! Pojawiły się też inne słodkości przyniesione przez pracowników lub wykonane na zajęciach z uczniami. 

Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką pp. D. Owczarek- Marcinkowskiej, K. Kowaluk i I. Matuszewskiej, dekoracje stworzyła p. E. Wawrzyniak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.