Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu znalazł się wśród 1200 placówek, które otrzymały bezpłatny czujnik smogu i dołączyły do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa.
Projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa  służy zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców oraz  nauczycieli, w zakresie szeroko rozumianej ekologii, a przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu.
Projekt będzie realizowany przez  24 miesiące od momentu zainstalowania urządzenia w szkole.
W ramach projektu, na budynku szkoły przy ulicy Korczaka 6,  4 października 2022 r. został zainstalowany  czujnik jakości powietrza oraz ledowa tablica informacyjna.