WARSZTATY NO STRESS

Uczestnicy projektu „„Ja też to potrafię – podniesienie kompetencji kluczowych uczniów niepełnosprawnych intelektualnie szansą na odniesienie przez nich sukcesów edukacyjnych
i życiowych” (RPDS.10.02.01-02-0051/21) w ramach realizacji zadania numer 4 – zajęcia dodatkowe/warsztaty uzupełniające ofertę szkoły wzięli udział w dwóch zajęciach pod nazwą NO STRESS.

Celem spotkań było znalezienie informacji o źródłach stresu, uświadomienie sobie reakcji organizmu na sytuację związaną z negatywnymi emocjami, a także sposobów radzenia sobie z trudnymi wydarzeniami. 

Ważnym elementem spotkania było zdiagnozowanie przyrostu stresu u uczniów po okresie nauki zdalnej.

 W trakcie warsztatów uczniowie szkoły podstawowej zostali zapoznani z mechanizmem działania stresu, poznali sprawdzony model Zarządzania Stresem w 3 krokach oraz techniki pomagające zredukować stres w ciągu paru chwil.

Poza tym spotkania były okazją do poznania  i wdrożenia relaksacyjnych technik świadomego oddechu. Uczniowie dowiedzieli się także, jak korzystać z indywidualnych zasobów celem eliminacji stresu. Warsztaty prowadziły: Katarzyna Bretsznajder oraz Patrycja Janicka, pracownicy PCDN i PPP w Górze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.