Dzień Kredki w przedszkolu

We wtorek, 22 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. Była to świetna okazja do połączenia zabawy i nauki.

Dzieci ćwiczyły sprawność manualną, rozwijały motorykę małą, wylepiając plasteliną brakujące elementy kredek, rysując je i malując. Kolorując obrazki wyrażały swoje przeżycia, uczucia, uczyły się twórczego myślenia i rozwijały wyobraźnię. Przedszkolaki wydłużały koncentrację i uwagę, słuchając krótkich opowiadań, których bohaterami były kredki. Dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz obejrzały krótki film, o tym jak są zrobione. Następnie tworzyły zbiory kredek według różnych kryteriów: koloru, rodzaju, kształtu, wielkości. Uczyły się je porównywać i przeliczać.

Kredki okazały się świetnym materiałem do układania rytmów, dzięki którym nasze maluchy kształtowały umiejętność dostrzegania powtarzalności. Podczas zabawy ruchowej przy muzyce, przedszkolaki szukały w sali przedmiotów i rozwijały orientację przestrzenną. Dzięki nauce śpiewania piosenki pt. „Kolorowe kredki” trenowały nie tylko zdolności poznawcze, ale również pamięć, zdolność koncentracji i oczywiście cały aparat głosowy.

Za świetne wykonanie wszystkich zadań przedszkolaki dostały nagrody w postaci dyplomów
 i naklejek nawiązujących do „Dnia Kredki”.

Katarzyna Bursztyńska