Światowy Dzień Życzliwości 2022 – „ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC”

Mając na uwadze dbałość o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, tradycyjnie, jak co roku, wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, które zostały połączone z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka  z UNICEF.

Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Życzliwość ma moc”.

W tym dniu, główną bohaterką naszego szkolnego przedsięwzięcia, była życzliwość. O niej rozmawialiśmy, śpiewaliśmy, a także ją malowaliśmy, dając tym samym upust wyobraźni oraz wyrażając swoje emocje –  razem wspaniale bawiliśmy się!

Wszyscy, stosownie do swoich możliwości, otrzymali zadania do wykonania.  W związku z tym, że symbolem życzliwości jest słonecznik – zadaniem każdej klasy, grupy wychowawczej oraz grupy przedszkolnej, było ułożyć bukiet życzliwości   z dostarczonego materiału florystycznego.

W celu propagowania wartości życzliwości w codziennym życiu, zostały wykonane prace w formie plastycznej i literackiej – tworzące tym samym Kodeks Życzliwości. Ponadto, wzorem lat ubiegłych, został ogłoszony konkurs na ŻYCZLIWKA klasy, grupy wychowawczej oraz grupy przedszkolnej, którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec drugiego semestru nauki. W tym czasie, wyróżnione osoby awansują do Szkolnego Patrolu Życzliwości.       

Należy podkreślić, że do wspólnej akcji włączyli się także uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym oraz uczestnicy biorący udział w zajęciach, w ramach Programu „Rehabilitacja 25 plus”.

Wszyscy wykazali się zgodną współpracą i kreatywnością w działaniu. Przekazali sobie wzajemnie iskierkę życzliwości, a także  otrzymali niebiesko – słodką niespodziankę.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi, wraca do nas   z nawiązką. A zatem do dzieła!

„Więc nieśmy innym swą życzliwość z uśmiechem, czynem oraz gestem, by każdy mógł o sobie mówić, ja tez życzliwy dla Was jestem”.

Przesłanie akcji. w której uczestniczyliśmy jest proste: bądźmy życzliwi codziennie,                 a nie tylko od święta! Bo życzliwość jest  bardzo ważną i potrzebną  inwestycją,  która gwarantuje niezastąpioną jakość życia.

                                                                                          Koordynator  Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.