Mikołajki 2022

6 grudnia, dzięki współpracy z Zespołem Placówek Kultury w Wąsoszu, najmłodsze dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, obejrzały w miejscowym kinie „Zacisze” bajkę pt. „ Gwiazdka Klary Mu”.

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było spotkanie w domu kultury szczególnego kinomana- Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkie upominki i poprosił o zaśpiewanie piosenki.

Seans filmowy poprzedziły ciekawostki poświęcone zwyczajom i obrzędom świątecznym. Kiedy zgasły światła dzieci udały się w daleką podróż i razem z bohaterami przeżywały ich świąteczne przygody. Bajka podobała się dzieciom i na zakończenie została nagrodzona oklaskami.

Po powrocie do placówki czekała na wszystkich kolejna niespodzianka w postaci mikołajkowej uczty. Wspólnym posiłek był wspaniałym spotkaniem, w radosnych nastrojach rozmawiano o Mikołajkach i zbliżających się świętach.