Zabawy sensoplastyczne w przedszkolu

15.06.2023 roku nasza grupa przedszkolna miała okazję w sposób niecodzienny użyć farb,
mas plastycznych i produktów spożywczych. Wszystko było pachnące, kolorowe, miało różne
konsystencje. Mogliśmy wszystkiego popróbować, doświadczyć dotykiem, poczuć w rękach i pod własnymi stopami, a przede wszystkim swobodnie się pobrudzić.

Rozwijaliśmy też naszą samodzielność, kreatywność i współpracę. Poznaliśmy procesy przemian różnych substancji oraz związki przyczynowo – skutkowe między różnymi działaniami. Wspomagaliśmy budowanie świadomości ciała i przestrzeni. Sensoplastyka angażowała wszystkie nasze zmysły: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak.
To było cudowne doświadczenia.