Jesienna uczta śniadaniowa 2023

            „ŚNIADANIE DAJE MOC” – ciąg dalszy

Mając na uwadze konieczność kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, zostały przeprowadzone zajęcia celem zapoznania z zasadami zdrowego żywienia.

Ponadto przekazano także  informacje o roli śniadania, które jest  najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.   Sprzyja ono koncentracji podczas nauki i daje energię do zabawy. Zgodnie z preferowanymi indywidualnymi możliwościami wykonano ciekawe prace plastyczne, z ujęciem owoców i warzyw, które realizowane były także podczas słuchania i śpiewania utworów muzycznych tematycznie związanych ze zdrowiem. Z zapałem rozwiązywano zagadki, rebusy oraz krzyżówki. Nie zabrakło pomysłowości  w komponowaniu kanapek według własnego uznania z wykorzystaniem gotowych, a także przygotowanych  pomocy dydaktycznych.

W wyniku pracy zespołowej młodszych i starszych uczniów powstał kolorowy kosz witamin, który stanowi część jesiennej dekoracji w jadalni i przypomina nam podczas posiłków, aby jeść witaminy, a wszystko po to, by być zdrowym, pięknym oraz silnym!  

Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, wykazując się swoimi umiejętnościami i zdolnościami, jak również  dobrym nastrojem.  

Lidia Jędryczka, Anna Gustaw

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.