Śpiewając „Dla Niepodległej”

25 października 2018 r. w sali Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej” – 2018. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Wąsoszu.

Cele konkursu:

– uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,

– wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej,

– popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej,

– pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego,

– promocja młodych talentów.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap – eliminacje odbyły się 25 października 2018 r. Jury wyłoniło najlepszych wykonawców, wśród których na III miejscu znalazły się dwie uczennice naszego Ośrodka – Dorota Galicka i Paulina Krawczyk. Tym samym zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu. Dziewczęta wykonały utwór pt.„ Ojczyzno ma”

Koncert Laureatów odbył się 10 listopada 2018 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu w ramach uroczystości upamiętniającej Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas koncertu zostały wręczone nagrody, a zwycięzcy mieli możliwość raz jeszcze wystąpić przed szeroką publicznością.

Ta śpiewająca lekcja patriotyzmu była doskonalą okazją do zaprezentowania talentów i uzdolnień młodzieży.

Naszym artystkom serdecznie gratulujemy!

Izabela Matuszewska