Mikołajki 2013

Dnia 05.12.2013 roku o godzinie 17: 00, w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z Mikołajem. Na tę okazję zebraliśmy się wszyscy w jadalni. Przygotowaliśmy dekorację i stworzyliśmy odświętny nastrój.

Na początku poznaliśmy tradycje obchodzenia tego święta w sąsiednich krajach Europy i legendę o św. Mikołaju. Z dużą niecierpliwością oczekiwaliśmy na przybycie miłego gościa. Dzwoneczki oznajmiły nam jego zbliżanie się.

Mikołaj zrobił nam dużą niespodziankę. Nie przybył sam. Pojawił się w towarzystwie dwóch elfów, którzy pomogli mu przynieść dla nas w workach podarunki. My powitaliśmy naszych gości piosenkami i wierszykami, które przygotowaliśmy specjalnie na jego przyjście. Mikołaj był bardzo miło zaskoczony naszym ciepłym przywitaniem. Gwoździem programu było rozdanie prezentów przez Mikołaja. Gdy Mikołaj zapytał, kto był niegrzeczny, kilkoro dzieci przyznało się do tego. Mikołaj nie skarcił, lecz docenił ich odwagę ,że nie bali mu się o tym powiedzieć. Poprosił jedynie, żeby się poprawili. Bardzo cieszyliśmy się z prezentów.

Niektórzy z nas Mikołaja ukochali albo powiedzieli wierszyk. Serdecznie podziękowaliśmy naszemu gościowi, że o nas pamiętał. Zaprosiliśmy go za rok. Spotkanie to przysporzyło nam wiele wrażeń i przeżyć. Z utęsknieniem będziemy na niego czekać do przyszłego roku.

Wychowankowie Ośrodka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.