„Zbieramy żołędzie i kasztany, bo głodnym zwierzętom zimą pomagamy”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole ponownie przeprowadziliśmy akcję
zbierania żołędzi i kasztanów pod hasłem „Zbieramy żołędzie i kasztany, bo
głodnym zwierzętom zimą pomagamy”.

Bo wiemy, że zimową porą będą one może jedynym przysmakiem leśnych mieszkańców. Kasztanami nakarmimy jelenie, a żołędziami dziki i sarny. I w ten sposób nasze zainteresowanie losem tych zwierząt pozwoli przetrwać im zimę.

Najwięcej kasztanów zebrali: Klaudia Zamasz – uczennica klasy III Gimnazjum oraz Adam Rozlazły – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej. Natomiast żołędzi najwięcej zebrali wychowankowie najmłodszej grupy w Ośrodku, pod opieką wychowawcy Anny Gustaw.

Zebrane żołędzie i kasztany zostały przekazane do Nadleśnictwa Góra Śląska.

Akcja, jak co roku, została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Lidię Jędryczkę we współpracy ze społecznością szkolną.

Lidia Jędryczka