Bal karnawałowy 2016

Dnia 13.01.2016 roku odbyła się w naszym Ośrodku choinka noworoczna. Przygotowanie tej imprezy wymagało wielu starań. Zadbaliśmy o karnawałowy wystrój jadalni, dekorując ją kolorowymi balonami. Starannie przygotowaliśmy stroje, rozmaite przebrania i maski. Bal noworoczny poprzedzony był przedmową nawiązującą do okresu karnawałowego. Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie balu.

Wszyscy uczestnicy na sali zachęceni zostali do zrobienia długiego pociągu, który poruszał się w rytm granej muzyki i odwiedzał różne kraje. Gdy zatrzymywał się we wskazanym państwie uczestnicy pociągu zatrzymywali się i musieli odtańczyć wspólnie charakterystyczny dla danego kraju taniec narodowy.

Pociąg odwiedził Hiszpanię – odtańczono Asjera – Las Ketchup, Grecję – Zorbę, Polskę – Kaczuchy, Francję – Kankana, Włochy – Makarenę, Brazylię – Sambę, Rosję – Kazaczok, Austrię – Walca. Wspólny taniec przyczynił się do szybkiego zintegrowania się wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zachęcił do dalszej zabawy. Swoją obecnością zaszczycili nas nasi absolwenci, którzy postanowili w tym dniu odwiedzić stare szkolne mury i starych znajomych. Miło się z nimi gawędziło i wspominało dawne dzieje. Następnie rytm granej muzyki porwał wszystkich do tańca. Ten wieczór uświetniał nam zespół muzyczny „LOTOS”. Tańczyliśmy do utraty tchu, bo zespół grał wspaniale, mając w swoim repertuarze nasze ulubione przeboje.

W przerwach między tańcami odbywały się konkursy z elementami współzawodnictwa. Był świetny ubaw podczas zjadania na czas pączka zawieszonego na nitce. Dużą frajdą była zabawa o rodzinie królewskiej i jej świcie, do której każdy uczestnik otrzymał stosowne rekwizyty. Za udział w każdym konkursie sowicie obdarowywani byliśmy słodyczami.

W czasie zabawy każdy miał się dokładnie przyglądać uczestnikom i dokonać wyboru najciekawszego według niego stroju i swoją propozycję przedłożyć wyznaczonej do tego komisji. W tym celu przebierańcy dodatkowo paradnie musieli zaprezentować się na zaścielonym dywanie. Podczas parady zaśmiewano się ze sposobu samo prezentacji, podziwiano pomysłowość nagradzając jej uczestników gromkimi brawami i okrzykami. W trakcie zabawy wybierano też króla i królową balu.

O godzinie 18.00 zasiedliśmy wspólnie do uroczystej kolacji. Nasze panie kucharki stanęły na wysokości zadania i przygotowały nam wspaniałą kolację. Był przepyszny bigosik, kiełbaski, sałatka jarzynowa, herbatka z cytrynką i ciasto. Kolacja przebiegła sprawnie. Wszyscy nie mogliśmy doczekać się dalszej części zabawy. Finalnym punktem zabawy było ogłoszenie króla i królowej balu – zostało nimi rodzeństwo Klaudia i Adrian Stach oraz posiadaczy najciekawszego stroju – wytypowano p. L. Stuczyka i p. I. Matuszewską. Mięliśmy dużo trudności z rozpoznaniem niektórych przebierańców. Choinka noworoczna dostarczyła nam wielu emocji, wspaniałych wrażeń i przeżyć oraz niezapomnianych chwil. Wesołą zabawę rejestrowały zdjęcia.

                                                                            Wychowankowie i organizatorzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.