W drodze po tytuł „RATOWNIKA NADZIEI”

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., pięcioro uczniów naszego Ośrodka wyjechało do Wrocławia. Tym razem nie była to wycieczka dla przyjemności, bowiem uczniowie pojechali, by działać na rzecz chorych dzieci. We wrocławskim centrum Magnolia Park uczestniczyli w realizacji zadania nr 3 Akcji „Przylądek dla Nadziei”.

Młodzi wolontariusze kwestowali na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz rozdawali ulotki zachęcające do odpisu 1% podatku na tę fundację.

Za każde ze zrealizowanych działań, w ramach powyższej akcji, szkoła otrzymuje „KOŁO RATUNKOWE”. Celem, do którego zmierzamy, jest zdobycie przez szkołę tytułu: RATOWNIKA NADZIEI, jednak za nim kryją się jeszcze inne, ważniejsze cele. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji poszczególnych zadań nasi uczniowie staną się bardziej wrażliwsi i otwarci na drugiego człowieka, będą chętnie włączali się w różne akcje niosące pomoc innym, będą swą aktywnością zachęcać swych najbliższych do podobnych działań.

Piątka naszych wolontariuszy, kwestujących na rzecz fundacji i promujących jej dziania, pokazała, że postawione przez pedagogów cele zostały osiągnięte. Młodzież i dzieci z naszego Ośrodka wykazali się dużą kulturą osobistą i zaangażowaniem przy realizowaniu zadania. Rozdanych zostało setki ulotek, w puszkach dźwięczały i szeleściły zebrane datki.

Mamy nadzieję, że zebrana kwota, pozwoli zrealizować kolejny projekt fundacji i sprawi tym samym, że życie chorych dzieci stanie się szczęśliwsze.

                                                                       Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.