Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień bez Tytoniu to akcja, którą zainicjowano na Konferencji WHO w roku 1988 w Madrycie. Każdego roku 31 maja Światowa Organizacja Zdrowia oraz partnerzy Światowego Dnia bez Tytoniu zwracają uwagę na szkodliwość palenia tytoniu oraz zagrożenia z tym związane.

W związku z tym, przez cały rok szkolny opiekunowie naszego koła PCK w ramach współpracy z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną w Górze, podejmowali działania mające na celu upowszechnienie wśród uczniów mody na niepalenie, przedstawiając zyski płynące z niepalenia, a także negatywny wpływ biernego i czynnego palenia papierosów na zdrowie człowieka.

Dodatkowo w tym roku postanowiono zorganizować przemarsz w centrum miejscowości Wąsosz, symbolizujący protest przeciwko paleniu papierosów. Specjalnie na tą okazję młodzież przygotowała transparenty, okrzyki, ulotki oraz piosenkę antynikotynową.

Dokładnie 31 maja odwiedzone zostały przez nas placówki użyteczności publicznej tj. Urząd Miasta i Gminy Wąsosz, Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Pocztowy.

Mamy więc nadzieję, że nasze ostrzeżenia skutecznie zniechęciły palaczy, a nasze grono niepalących poszerzyło się.

Życzymy wytrwałości w nowych postanowieniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.